Auksinės vandens gėrimo taisyklės

Nuo seniausių laikų žmonės bando atskleisti amžino gyvenimo paslaptį. Kas tik nebandė sukurti jaunystės eliksyro, kiek mitų ir legendų sklando apie stebuklingą gėrimą, suteiksiantį jaunatvišką jėgą ir stiprybę. Net mūsų laikais pastebime žmonių pastangas nors trumpam sugrąžinti jaunystę, išgėrus energetizuojančio gėrimo.

Tačiau, kaip visuomet, didžiausios paslaptys būna labai paprastos! O galbūt ir mes, trokšdami mistikos ir stebuklų, pamirštame paprastus ir visiems prieinamus dalykus. Stebuklas pasirodo atsiskleidžia per taip visiems pažįstamą VANDENĮ!

Šiuolaikinė mūsų medicina padarė daug atradimų. Visi mes puikiai žinome, kad virš 70%  žmogaus organizmo tūrio sudaro vanduo. Daugelis iš mūsų girdėjome apie tai, kad reikia gerti vandenį, norint palaikyti vidinį hidro balansą. Tačiau dar niekuomet mūsų kultūroje vandens gėrimui nebuvo suteikta tiek svarbos, kiek jam suteikia jogos filosofija. Rytuose manoma, jog didžiausią reikšmę žmogaus sveikatai turi ne tik suvartojamo vandens kiekis, o didžiąja dalimi būtent vandens gėrimo būdas. Taigi, svarbu ne tik kiek, bet ir kaip, ir kada yra geriamas vanduo!

Kelių tūkstantmečių Rytų išmintis byloja, jog daugiau nei 90% (!!) visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo. Drąsiai galima teigti, jog jau prieš kelis tūkstančius metų jaunystės eliksyras buvo išrastas, sukurtas ar nupasakotas Indijos išminčių. Mums belieka tik patikėti paprastu ir gražiu stebuklu ir susigrąžinti sveikatą, skaidrią nuotaiką, pasitikėjimą, jaunystę ir gyvybines jėgas.

Ši paslaptis atskleidžiama per penkias vandens gėrimo taisykles, kurios dėl savo svarbos jogos filosofinėje sistemoje dar vadinamos auksinėmis vandens gėrimo taisyklėmis.

1. Atsikėlus ryte išgeriame 1 stiklinę vandens ir po to nevalgome 1,5 – 2 val.

2. 30 min. prieš maisto vartojimą išgeriame 1 stiklinę vandens.

3. Vartodami maistą negeriame (po valgio negeriame apie 40 min.)

4. 30 min. prieš miegą išgeriame 1 stiklinę vandens.

5. Kai norime gerti – geriame vandenį.

Nurodomas laikas yra orientacinis. Įsiklausykime į savo organizmo poreikius ir vadovaukimės jais :)
Rytuose vandens sąvoka netapatinama su gaiviaisiais gėrimais, sultimis, kava ir arbata. Visi šie produktai turi skonį ir organizmo priimami kaip maistas (!). Nors ir labai keistai mums gali nuskambėti, bet taisyklės byloja ir apie tai, jog norint “suvalgyti” kavos puodelį, pusvalandį prieš tai turėtume išgerti stiklinę vandens. Taigi, matome, kad šis paprastas sveiko gyvenimo stebuklas ne taip paprastai realizuojamas gyvenime, kaip tai gali pasirodyti tik perskaičius auksines vandens gėrimo taisykles. Aš pradėjau laikytis šių taisyklių po truputį. Pradžioje stiklinę vandens išgerdavau tik ryte ir prieš miegą. Po to, pratinausi išgerti vandens apie pusvalandį prieš pietus. Ir taip lėtai ir neskubant vis daugiau taisyklių įsitvirtino kasdienėje veikloje. Reikia tik pabandyti ir po truputį tai taps norma.

Vanduo – tai geriamas vanduo, neturintis jokio papildomo skonio ir kvapo. Galima vartoti šulinio, šaltinio vandenį arba namuose filtruoti vandenį iš čiaupo. Energetiškai labiausiai žmogui tinka vanduo, išgautas toje vietovėje, kur jis gyvena. Tačiau neturint visų šių galimybių, galima vandenį nusipirkti ir parduotuvėje.

Pabaigai norėčiau palinkėti visiems atrasti savyje jėgų ir valios pakeisti mitybos procesą, nes visos pastangos įdiegti šias auksines vandens gėrimo taisykles savo gyvenime atsipirks su kaupu! Tikslas išties pateisina priemones ;)

Šaltinis:

6 Komentaras

Filed under Joga

6 responses to “Auksinės vandens gėrimo taisyklės

 1. simasi_cosmic

  OhO, kaip ydomu! Kiek daug pasirodo nezinojau! visada kava geriu kartu su vandeniu ir dabar net sunku pagalvot kaip reiktu pakeist sita iproti! bet eliksyras tai eliksyras :D jamsiu pavyzdi is taves ;)

  p.s. lb ydomus blogas, laukiu nesulaukiu kitu minciu/irasu :)
  :*

 2. Asta

  Atrodo sudėtinga, bet tik pradžioje :) Pradėk nuo rytines ir vakarinės vandens stiklinės, o po to išeis savaime ;)

 3. ingeliuke

  Šiandien ir aš pradėjau rytą su stikline vandens, nes prisiminiau šitą įrašą :) bandysiu ir vakare išgert, o tada žiūrėsim, kaip įsivažiuosiu į ritmą :)

 4. Asta

  Informuok apie eigą :)

 5. Aš irgi turiu ritualą – ryte geriu šilto vandens stiklinę su šaukšteliu medaus, vakare prieš miegą irgi stiklinaitę, tik šalto.

 6. Stasys.

  Teks keisti ritualus , stiklinę gryno vandenuko prieš valgį,dėkui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s